Manicure hybrydowy – na czym polega nowy trend?

dlonie-niebieskie-paznokcie

Ostatnimi czasy, manicure hybrydowy stał się bardzo popularny i zyskał miano godnego następny tradycyjnego malowania paznokci.. Przede wszystkim jest o wiele trwalszy, a jego wykonanie zajmuje mniej czasu niż nałożenie tipsów. Dłonie wyglądają naturalnie i bardzo estetycznie.

Manicure hybrydowy- jak się go wykonuje?

Manicure hybrydowy robi się w kliku krokach i jest na tyle prosty, że może być wykonywany nawet w domu, jeśli posiadamy odpowiednie bazy i lakiery oraz lampę UV. Dobrze się nadają do tego lakiery do paznokci z evonails.pl. Poniżej kroki niezbędne do wykonania manicure hybrydowego:

1. Najpierw przed nałożeniem lakieru, płytkę paznokcia przygotowuje się do malowania. Odsuwa się skórki, przycina się je, a paznokcie opiłowuje i matowi specjalnym bloczkiem polerskim.
2. Następnie paznokcie są odtłuszczane cleanerem.
3. Potem paznokcie maluje się bazą i utwardza w lampie UV na około minutę.
4. Po utwardzeniu wszystkich paznokci nakłada się na nie wybrany kolor. Jeśli nie wybraliśmy żadnego zdobienia, paznokcie są znowu utwardzane w lampie.
5. Następnie nakładany jest top, który również utwardza się w lampie. Zapobiega on uszkodzeniom lakieru oraz nadaje paznokciom lekko błyszczący kolor.

Paznokcie hybrydowe są bardzo trwałe. Mogą wytrwać nawet 6 tygodni, jeśli nie przeszkadza nam powstający odrost. Lakier hybrydowy można rozpuścić specjalnym płynem z acetonem, albo spiłować. Profesjonalne spiłowanie lakieru jest lepsze, ponieważ nie narażamy płytki paznokcia na zniszczenie.

Manicure hybrydowy jest bezpieczny dla płytki paznokcia, jednak po zdjęciu lakieru mogą być one matowe, ze względu na pozostałość bazy. Największe jednak kontrowersje wzbudza lampa do utwardzania paznokci z promieniowaniem UV, które przy częstym stosowaniu może powodować uszkodzenia. Jeśli często korzystamy z tego zabiegu, warto smarować dłonie kremem ochronnym z filtrem, a na paznokcie nakładać krem z tlenkiem cynku albo tytanem. Dzięki temu unikniemy zniszczenia płytki paznokci i skóry w okolicy.

Zdobienia w manicurze hybrydowym

Ponieważ manicure hybrydowy jest o wiele trwalszy niż tradycyjny manicure, dlatego też możliwe jest „zaszalenie” z ilością zdobień paznokci. Są one bardzo popularne, zwłaszcza w okresie karnawałowym i świątecznym. Są różne metody zdobień paznokci hybrydowych i wszystko zależy od wyobraźni kosmetyczki i grubości naszego portfela.

Kryształki Swarovskiego na paznokciach

Te popularne kryształki znane już były przy zdobieniach tipsów, czy paznokci żelowych. Są używane również w manicurze hybrydowym. Najczęściej przed położeniem wierzchniej warstwy utwardzacza są aplikowane na paznokcie w różnych konfiguracjach. Istnieje możliwość ozdobienia tymi kryształkami całej płytki paznokcia. Pamiętajmy jednak, że każdy kryształek kosztuje, więc koszt całego manicure może wzrosnąć nawet o 30 zł w zależności od ilości kryształków. Są bardzo efektowne i utrzymują się nawet do 2 tygodni.

Ręczne malowanie na paznokciach

To najbardziej popularne zdobienie, ale też najbardziej czasochłonne. Klientki często proszą o dedykowane zdobienia, np. w stylu Alicji z Krainy Czarów albo o motywy świąteczne. Wybór rodzaju zdobienia jest ogromny i zależy jedynie od umiejętności plastycznych kosmetyczki.

Syrenka – rybia łuska na paznokciach

To jedno z prostszych i bardziej popularnych zdobień. Efekt „rybiej łuski” i błysku lakieru uzyskuje się dzięki specjalnemu proszkowi, który nakłada się przed położeniem utwardzacza. Paznokcie mienią się i w zależności od kąta padania światła kolor może ulec zmianie.

Ombre na paznokciach

Ten ciekawy efekt przechodzenia dwóch kolorów jest bardzo popularny, również na paznokciach. Wykonuje się go bardzo prosto. Kosmetyczka nakłada dwa różne kolory na paznokcie i zaciera między nimi różnicę za pomocą gąbeczki. Rozciera kolory nadając efekt rozmycia. Ombre prezentuje się efektownie, zwłaszcza latem przy opalonej skórze dłoni.

Naklejka wodna na paznokciach

Świetnym sposobem zdobienia paznokci jest wybranie naklejki wodnej. Zapewnia ona estetyczny wygląd paznokcia i jest bardzo trwała. Nakłada się ją po nałożeniu lakieru, a przed nałożeniem utwardzacza. Są różne rodzaje naklejek, dzięki czemu można wybrać idealnie pasującą do całego manicure’u.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *