Pedicure w domu – jaki sprzęt wybrać i jak wykonać zabieg?

pedicure-stopy

Dzięki gwałtownemu wzrostowi popularności kosmetologii, wiele z jej zabiegów przeniesionych zostało w domowe zacisze. Jest to niezależne od rodzaju samego zabiegu oraz partii ciała, której dotyczy. Dziś bliżej przyjrzymy się stopom, a dokładnie tym, jak zadbać o nie w domowym zaciszu i jaki sprzęt będzie nam potrzebny do wykonania zabiegu Pedicure.

Dlaczego pedicure jest tak ważny?

O dłonie dba się z wiadomych względów- są wystawiane na widok innych, stąd też stanowią naszą swoistą wizytówkę. Ze stopami jest nieco inaczej, bowiem w zimnych dniach nasze stopy schowane są w zabudowanym obuwiu. Bywa to zwodnicze, bowiem mylnie zwalnia nas z obowiązku dbania o stopy przez cały rok. Chcąc jednak cieszyć się ładnymi, zadbanymi stopami w lecie należy dbać o nie we wszystkie pory roku.

Jakie sprzęty domowego pedicure?

Istnieją przedmioty, które przydadzą nam się zarówno do zabiegu związanego z dłońmi, jak i stopami. Oprócz nich, sprawdzą się również produkty stworzone specjalnie z myślą o stopach. Jakie przyrządy przydadzą nam się w domowym zabiegu pedicure?

Podstawę stanowią takie przedmioty jak: pumeks, sprzęt do skórek, czyli patyczki do odsuwania oraz cążki do obcinania, pilnik do paznokci, miska do moczenia stóp, a także specjalna sól lub inny kosmetyk o charakterze zmiękczającym, peeling do stóp, krem nawilżający specjalnie do tej części ciała, a także odżywki do paznokci oraz separatory do palców. Dobrym rozwiązaniem w przypadku szczególnie suchego naskórka będzie skorzystanie ze skarpetek złuszczających oraz frezarki. Na użytek domowy może to być sprzęt dostępny w zwykłych sklepach kosmetycznych bądź ze sprzętem elektrycznym.

Jak wygląda domowy zabieg pedicure?

1. Podstawą całego zabiegu jest miska, którą używa się do namoczenia stóp. W misce, ciepłą wodę miesza się z garścią soli do stóp wedle swoich upodobań. Ta część powinna trwać około 15 minut, w zależności od twardości naskórka na naszych stopach.

2. Po zmiękczeniu skóry stóp, pora na porządek z paznokciami. Należy je obciąć i zająć się usuwaniem skórek. Mówiąc o paznokciach, należy obrać odpowiedni ich kształt, bowiem nieodpowiednie obcięcie paznokcia może spowodować wrastanie.

3. Do usunięcia skórek należy wykorzystać patyczków stworzonych do tego celu, a następnie wyciąć je za pomocą cążek. Jeśli nasze skórki są bardzo twarde, można użyć do tego kosmetyku przygotowanego do tego celu. Wystarczy po namoczeniu stóp nałożyć specyfik na skórki paznokci, poczekać kilka minut i osunąć problematyczne skórki.

4. Po tych zabiegach czas na wysuszony naskórek. W tym celu należy wykorzystać peeling do stóp, mający za zadanie zmiękczyć skórę i usunąć zrogowaciały naskórek. W połączeniu z pilnikiem do stóp kosmetyk da jeszcze lepsze rezultaty. Jeśli stopy są szczególnie suche, można sięgnąć po wspomnianą frezarkę.

5. Kiedy nasze stopy zyskują gładkość, ostatnią czynnością będzie wklepanie w nie kremu do stóp, który dodatkowo ochroni nasze stopy przed wysuszeniem. Kiedy stopy są w pełni zadbane, nie można zapomnieć o paznokciach stóp. Kiedy płytki paznokci są odpowiednio skrócone, a skórki usunięte, paznokcie należy dodatkowo zabezpieczyć odżywką. Specyfik pozwoli wzmocnić płytkę, dzięki czemu staną się ona twardsza, mocniejsza i zdrowsza.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Wiele zależy od stanu naszych stóp. Jeśli ich skóra jest bardzo sucha, to w początkowej fazie można wykonywać zabieg częściej. Średnio zaleca się, żeby pedicure wykonywać co około dwa tygodnie. Nie zapominajmy, że nasze stopy noszą nas codziennie przez kilka, kilkanaście kilometrów.

Dodatkowo w sezonie zimowym muszą sobie radzić z ciężkimi, ciepłymi butami, co nie ułatwia im funkcjonowania. Dlatego też w takich momentach warto oprócz samego wykonywania zabiegu postawić na nawilżenie, codziennie kremując krem nawilżający stopy. W sezonie letnim można postawić na chłodzący wariant kosmetyku.

Olejki organiczne w pedicure – tak czy nie?

Coraz większą rolę w kosmetyce odnoszą wszelkiego rodzaju naturalne oleje. Ich wykorzystanie jest uniwersalne, chociaż niektóre z nich są szczególnie polecane do konkretnych zabiegów kosmetycznych. W pedicure również można postawić na olejki roślinne. Ich zastosowanie może być różne- od kąpieli stóp z wykorzystaniem kosmetyku poprzez wcieranie go w już poddane zabiegowi stopy. Jedno jest pewne- efekty stosowania tego kosmetyku będą widoczne niemalże natychmiast.

Zabieg w domu czy u kosmetyczki?

Profesjonalne salony kosmetyczne posiadają w ofercie zabieg pedicure, jednak istnieje możliwość wykonania go własnoręcznie w domu. Wówczas zadajemy sobie pytanie, na który wariant postawić i który będzie lepszy w naszym przypadku. Niemało zależy również od naszych osobistych preferencji.

Niektóre z kobiet nie czują się komfortowo, kiedy ich stopami zajmują się inni ludzie, jednak w przypadku większych problemów ze stopami warto postawić na pomoc profesjonalisty, chociażby z tego powodu, że dysponuje on większym rodzajem i bardziej profesjonalnym sprzętem. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, warto zastanowić się nad naszymi preferencjami oraz stanem naszych stóp.

Polecamy także -> https://organicseries.pl/kategoria-produktu/twarz/pielegnacja-twarz/maski-na-twarz/ oraz https://www.beautyspaexpert.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *