Dress code biznesowy – najczęściej występujące zasady

lampy

Choć każdy firmowy dress code może się od siebie różnić, to najczęściej mają wiele wspólnych zasad. Coraz więcej firm, szczególnie korporacji narzuca styl ubioru swoim pracownikom na czas wykonywania swoich obowiązków w biurze. Nie są to rygorystyczne zasady, jednak jasno precyzują, co można na siebie założyć, a czego unikać. Dress code w firmie wynika z konieczności dbania o jej wizerunek. Wiele z nich odwiedzają zagraniczni klienci, którzy nie powinni zobaczyć pracownika w szortach i japonkach.

Spodnie i spodenki

            Wiele zasad stawianych przez firmę zabrania noszenia zbyt obcisłej odzieży, przezroczystych bluzek oraz zbyt krótkich sukienek, których wystarcza tylko na to, by zakryć bieliznę. Niestosowne jest również noszenie szortów i krótkich spodenek, spódnic z rozcięciem, a w niektórych firmach nawet bluzek na cienkich ramiączkach. Mężczyźni natomiast powinni unikać źle leżących koszul, zbyt obszernych spodni, jeansów z przetarciami oraz obuwia sportowego. Dress code wymaga również, by zarówno odzież damska, jak i odzież męska nie były niechlujne. Niewyprasowane koszule czy pobrudzone spodnie są absolutnie zakazane w każdej firmie.

pasek

Garnitury i garsonki

            To, jak należy się ubierać, zależne jest przede wszystkim od rodzaju firmy i zajmowanego stanowiska. W wielu przypadkach jedyną możliwością dla mężczyzn są garnitury, a dla kobiet garsonki. Najczęściej jednak pojawia się większa dowolność w wybraniu elementów odzieży damskiej i męskiej, które pozwalają wpisać się w biznesowy dress code i jednocześnie zachować swój indywidualny styl, wyjaśnia pracownik Lejdi.

okulary

Jeansy i koszule – dobre połączenie

            Panowie mogą eksperymentować z doborem elementów garderoby i zestawiać jeansy w ciemnym kolorze z koszulami i eleganckim, ale nie całkowicie formalnym obuwiem. Panie natomiast mają szerokie pole do popisu. Oprócz standardowego połączenia spódnica plus koszula, mogą zakładać stylowe kombinezony, sukienki, tuniki, spodnie i bluzki, a to wszystko połączone ze szpilkami, sandałami, espadrylami, balerinami czy czółenkami może prezentować się bardziej lub mniej elegancko.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *