Czy przeszczep włosów jest dla każdego?

włosy

Dla wielu osób bardzo ważny jest atrakcyjny wygląd. Wpływa na niego ubiór, makijaż, fryzura, a także rodzaj sylwetki. Na ogół dla kobiet istotnym elementem wizerunku są zadbane, zdrowe włosy, które stanowią prawdziwy atrybut kobiecości. Dbamy o nie stosując różne metody. Czasem jednak włosy zaczynają tracić swoją objętość. Co wtedy zrobić?

Przeszczep włosów – dla kogo?

Kiedy kosmyki zaczynają nadmiernie wypadać, czujemy się zaniepokojone i szukamy pomocy. Czasem zmiana diety oraz stosowanie suplementów nie pomaga. Są na szczęście skuteczne metody, które pozwalają cieszyć się piękną fryzurą. Jedną z nich jest przeszczep włosów, który najlepiej wykonać w dobrej klinice. Profesjonalny lekarz wykona transplantację tak, aby wyglądała w pełni naturalnie. Cena zabiegu waha się w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Włosy są przeszczepiane zazwyczaj z tyłu i z boku głowy, gdzie są bardziej odporne na wypadanie. Trzeba zrobić to w odpowiednim tempie, aby meszki włosowe nie obumarły. To dla wielu osób dobry sposób na to, aby zapomnieć o treskach czy perukach. Nawet jeśli są one świetnie dopasowane do indywidualnych cech danej osoby to ich noszenie zawsze wiąże się z pewnym dyskomfortem.

włosy

Czas bezpośrednio po zabiegu

Jeżeli jesteśmy w stanie zauważyć, że ktoś miał wykonany przeszczep to najprawdopodobniej został on przeprowadzony nieprawidłowo. Efekt powinien być jak najbardziej naturalny. Niektóre osoby zastanawiają się czy po transplantacji od razu będą mogli wrócić do swoich codziennych zajęć. Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym, dlatego tuż po nim będziemy czuli się całkiem normalnie. Na skórze głowy mogą jednak pojawić się rany, które jednak dość szybko się zagoją. Aby ocenić efekt zabiegu trzeba poczekać kilka tygodni aż włosy zaczną odrastać. Osoby, które zdecydowały się na transplantację są często zadowolone, ponieważ czują się dużo młodsze. Jest to zabieg zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Jeśli zastanawiamy się czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania w naszym przypadku, warto umówić się na konsultację do dobrego lekarza.

Przy współpracy: https://drparadowska.pl/

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *