Długie paznokcie- tak czy nie?

dlugie-paznokcie

Dłonie- część ciała, którą jeszcze jakiś czas temu traktowaliśmy po macoszemu, a obecnie coraz częściej przykładamy wagę do ich wyglądu. Ta część ciała stała się czymś w rodzaju wizytówki, w końcu przecież witamy się uściskiem dłoni i przy pierwszym spotkaniu wyrabiamy sobie pierwsze wrażenie. Warto więc szczególną troską otoczyć swoje dłonie, a także szczególnie przyjrzeć się paznokciom. Zadbane paznokcie niekoniecznie znaczy długie, warto przed rozpoczęciem zapuszczania poprawić ich kondycję i zniwelować wszystkie niedoskonałości płytki, z jakimi się borykamy.

Obecne trendy w manicure

Przyjrzyjmy się tendencjom, jakie utrzymywały się w obrębie dbałości i zdobienia paznokci. Kilka, kilkanaście lat temu królowały tipsy- sztuczny wytwór pozwalający przedłużyć paznokcie, zwykle bogato zdobiony w fantazyjne wzory i z pomocą błyszczących akcesoriów. Od tamtej chwili minęło jednak trochę czasu i same trendy dotyczące zdobień paznokci uległy zmianie. Patrząc na dzisiejsze trendy w manikiurze można śmiało stwierdzić jedno- w dziedzinie zdobienia istnieje wiele kierunków, jednak odchodzi się od bardzo bogatych, wręcz odpustowych zdobień. Jak więc wyglądają obecnie najmodniejsze paznokcie?

W czołówce znajduje się manikiur hybrydowy i popularne żele do paznokci, np. tutaj. Chociaż sposób ich wykonania różni się między sobą, to obydwa sposoby gwarantują równie wysoki poziom zdobienia paznokci. Mówiąc o najczęściej wybieranych kolorach to na co dzień klientki najczęściej wybierają pastelowe kolory, które można znaleźć u producentów popularnych producentów lakierów do paznokci. Jeśli chodzi o dodatkowe zdobienia, to oczywiście można je spotkać, jednak są one na tyle gustowne, że pasują do całego manikiuru.

Wśród zdobień dominują drobne rysunki wykonane na paznokciu, czasem są to również pojedyncze cyrkonie. Niezależnie od aktualnej mody istnieje kilka rodzajów manikiuru, który należy do klasyki i jest „na czasie”, niezależnie od aktualnej mody. Do takiej klasyki z pewnością należą manikiur francuski, klasyczne czerwone paznokcie oraz jasne, klasyczne kolory w gładkiej odsłonie.

Jest jeszcze jedna z kluczowych kwestii, które wpływają na estetykę samych paznokci. Chodzi mianowicie o ich długość.

Jak to wygląda w praktyce? Czy to ma faktyczny wpływ na wygląd paznokcia? Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale długość, podobnie jak kształt płytki wpływa na jego ostateczny wygląd. W czasie, kiedy modne były wspomniane wcześniej tipsy, długość paznokcia, w tym również sztucznego była czymś oczywistym. Obecnie wiele kobiet dąży do zapuszczenia długich, zadbanych paznokci, co nie zawsze jest łatwe, chociażby na ich cienką strukturę i kruchość, z czym boryka się część kobiet. Prawdą jest, że długie paznokcie wysmuklają dłoń, co jest szczególnie przydatne dla kobiet o pulchnych dłoniach.

pomalowane-paznokcie

Choć długie paznokcie są pożądane niezależnie od rodzaju preferowanego manikiuru, coraz częściej można zobaczyć pięknie zrobiony manikiur także na krótkich paznokciach. Coś, co wcześniej było niedopuszczalne, obecnie staje się jednym z wariantów zdobienia, które coraz częściej jest wybierane, zwłaszcza przez kobiety mające problem z zapuszczeniem długich paznokci. Co daje zabieg wykonany na krótkiej płytce? Przede wszystkim chroni paznokieć przed uszkodzeniami, a ponadto umożliwia zapuszczenie paznokci. Wystarczy zrobić manikiur hybrydowy, aby po jego zdjęciu cieszyć się długimi paznokciami.

Długie paznokcie- warto?

Choć długie paznokcie są pożądanym efektem u wielu pań, wiele zależy od tego, w jaki sposób będziemy o nie dbać i jaki manikiur wybierzemy. Długie paznokcie dają większe pole do popisu, jednak należy wybrać taki rodzaj zdobień, który nie będzie wyglądał zbyt krzykliwie. Wybierając się na manikiur należy również dopasować jego rodzaj do kształtu płytki- część z kobiet posiada małe lub z kolei zbyt szerokie płytki, przez co należy wybrać rodzaj manikiuru najlepiej pasujący do kształtu.

Jeśli same nie jesteśmy pewne, jaki rodzaj zdobień wykonać na własnych paznokciach to udajmy się do kosmetyczki, która ma doświadczenie. Jeśli posiadamy długie paznokcie, to możemy liczyć na piękny manikiur. Właścicielki krótkich, niezapuszczonych paznokci mają może mniejszą możliwość wyboru, jednak mogą zostać właścicielkami równie pięknego zdobienia.

Pielęgnacja długich paznokci- jak powinna przebiegać?

Chcąc być posiadaczką długich, zdrowych paznokci należy przede wszystkim postawić na ich regularną pielęgnację. Niezależnie od wymaganej długości każda kobieta marzy o choć odrobinę zapuszczonych paznokciach, dlatego też warto wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji kilka podstawowych rytuałów, które wspomogą wzrost paznokcia.

Piękną biżuterię kupisz na https://www.lejdi.pl/k90,bizuteria.html

W pierwszej kolejności należy pozbyć się wszystkich schorzeń, z którymi borykają się paznokcie. Jeśli są łamliwe lub rozdwojone, najlepiej utrzymywać je krótkie dopóki problem nie zniknie. Kolejną ważną kwestią jest regularne używanie odżywek do paznokci. Na rynku są odżywki przyspieszające wzrost paznokci, wybierając taką jednak warto zwrócić uwagę czy posiada w składzie witaminy. Utwardzą one płytkę paznokcia, dzięki czemu nie będą one tak łamliwe i szybciej urosną. W pielęgnacji i zapuszczeniu paznokci pomoże również regularne usuwanie skórek oraz nadawanie paznokciom kształtu.

Szukasz dobrej kawy? Koniecznie zajrzyj na https://fonte.com.pl/

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *