Jak uniknąć puszenia włosów i cieni pod oczami?

oczy-kobiety - cienie

Dbanie o ładny wygląd włosów i dobry stan skóry pod oczami to na pewno największe wyzwanie dla każdej współczesnej kobiety. Wszystkie kobiety muszą się niestety nieco natrudzić, aby uzyskać efekt, który będzie dla nich zadowalający w jak największym stopniu. Najważniejsze jest oczywiście to, aby stosować właściwe kosmetyki, a także korzystać z naturalnych metod, które pozwolą na zachowanie pięknego wyglądu.

Ułożenie włosów

Większość kobiet najgorzej wygląda zazwyczaj wtedy, gdy ich włosy nie są ułożone tak, jakby one tego chciały. Wykręcone we wszystkie strony loki czy proste włosy, które tworzą na głowie gniazdo nie wyglądają zbyt estetycznie i uroczo. Dlatego też, warto poskromić je nadzwyczaj prostym sposobem. Wystarczy umyć włosy ciepłą wodą i nałożyć na ich powierzchnię 3 ml oleju kokosowego.

Należy dokładnie wmasować olejek od nasady aż po same końce włosów. Powinno się go pozostawić na włosach najlepiej przez około 10 minut. Następnie, należy olejek spłukać letnią wodą, pamiętając, aby następnie wysuszyć włosy zimnym strumieniem powietrza. Jest to bardzo ważne gdyż w zasadzie nigdy nie należy suszyć włosów gorącym strumieniem. Osłabia on bardzo mocno włosy i prowadzi do ich łamania. Potęguje ponadto efekt puszenia, który zdecydowanie nie jest pożądany. Ważne jest, aby podczas suszenia i czesania nie ciągnąć nazbyt mocno włosów. Mogłoby to spowodować uszkodzenie ich dolnej struktury.

Cienie pod oczami

Kolejną ważną metodą pielęgnacyjną jest dbanie o cienie pod oczami, a właściwie to spowodowanie, aby nie były one jakoś nazbyt mocno widoczne. W końcu są one zazwyczaj rezultatem zmęczenia. To właśnie najbardziej pod oczami widać, czy dana osoba wysypia się, narażona jest na ciągły stres czy też ma jakieś problemy osobiste. Nikt nie chce pokazywać światu jak bardzo jest zmęczony i zestresowany. Szczególnie mocno dotyczy to dzisiejszych kobiet będących często prawdziwymi bizneswoman. Dlatego starają się one tuszować jak mogą popularne „worki pod oczami” korektorami kosmetycznymi.

Jest jednak sposób, który pomoże w naturalny sposób zwalczyć cienie pod oczami. Należy do zamrażarki na 15 minut włożyć dwie metalowe łyżeczki od herbaty. Następnie, należy na zmianę przykładać je na cienie pod oczami, pozostawiając przy każdym oku przez około 5 sekund, a następnie odkładając łyżeczki i znów je przykładając w miejsce gdzie się znajdują cienie. Serie należy powtarzać, przez co najmniej 5 minut. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi w znaczący sposób zmniejszy się widoczność cieni pod oczami co wpłynie na lepszy wygląd.

Najlepsze zakolanówki dostępne na https://lores.pl/produkty/zakolanowki/

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *