Jak zadbać o włosy?

proste-wlosy

Włosy stanowią jeden z największych atrybutów kobiecości. Nic więc dziwnego, że praktycznie rzecz biorąc każda kobieta marzy o posiadaniu pięknych, długich i zadbanych pukli z których mogłaby być naprawdę dumna. W zależności, od poszczególnego typu włosów, wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Już w starożytności znane były liczne sposoby na poprawę stanu włosów, nadające im właściwego blasku oraz miękkości. Prawdziwymi mistrzyniami w tym względzie są kobiety z krajów Azjatyckich. Ich sekret tkwi w stosowaniu różnego rodzaju olejków naturalnych.

Po pierwsze odpowiednie mycie włosów

To, że należy myć włosy jest jak najbardziej oczywiste i zrozumiałe dla każdej kobiety jak i mężczyzny. Należy jednak zdać sobie sprawę z faktu, że o ile czynność ta jest oczywista, o tyle wiele kobiet wykonują ją dość często w sposób nie do końca właściwy. Tak naprawdę zbyt częste mycie włosów może być tak samo szkodliwe jak zbyt rzadkie. Nie należy przekraczać limitu mycia włosów raz na dwa dni, poza szczególnymi przypadkami. Do mycia włosów należy stosować szampony nie drażniące skórę.

Szampony te powinny być odpowiednio dobrane do typu poszczególnego rodzaju włosów. Woda jaką używamy nie powinna być ani zbyt gorąca ani też zbyt zimna. Obie skrajności podrażniają skórę głowy i sprawiają, że łuski włosów przestają do siebie przylegać. Takie włosy są z reguły chropowate w dotyku, suche i trudne do ułożenia. Stosując odżywki należy zawsze dostosować się do zaleceń producenta. Jest to naprawdę bardzo ważne żeby nadać włosom odpowiednią kondycję. Zbyt długie pozostawienie odżywki na włosach powodować, bowiem będzie nadmierne ich obciążenie.

Spłukiwanie

Do spłukania odżywki używamy natomiast wody letniej, nieco chłodniejszej niż ta, jaką używaliśmy do ich umycia. Dzięki temu nasze włosy nabiorą odpowiedniego blasku. Częstym błędem popełnianym podczas pielęgnacji włosów jest niewłaściwe ich wycieranie. Włosy należy jedynie delikatnie odcisnąć z wody, nie pocierając ich i nie szarpiąc. Absolutnie nie należy również rozczesywać włosów, kiedy są one mokre. Lepszym wyjściem jest zaczekanie aż wyschną.

Właściwa pielęgnacja oraz układanie

Nie od dziś wiadomo, że wysoka temperatura nie wpływa dobrze na stan naszych włosów. Jeśli już koniecznie chcemy użyć lokówki, prostownicy czy też suszarki, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć nasze włosy przed nadmiernym wysuszeniem stosując odpowiednie kosmetyki ochronne. Niezalecane jest także użycie suszarki i zbyt gorącego nawiewu powietrza, znacznie korzystniejszą opcją jest ustawienie jej na letni powiew.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *